Essaouira wycieczka 1-dniowa


                     

 

Romantyczne, utrzymane w biało-niebieskiej kolorystyce miasteczko nazywane również przez wielu „Miastem Wiatrów”. Wcześniej znana była jako Mogador. Swoją sławę zyskała m.in. dzięki festiwalowi muzyki Gnaoua oraz filmowi „Otello” O. Wellsa.

Essaouira od wieków słynie z wyrafinowanego rzemiosła: biżuteria, dywany, klimy, buty i torby z rafii oraz ceramika. Miasto było i jest natchnieniem dla wielu artystów, których możemy spotkać na jego zabytkowych murach. Zwiedzanie zaczniemy od portu i jego rybackiej floty. Będzie tu również czas na zdjęcia. Na wejściu do miasta przywita nas majestatyczna brama łącząca port z częścią mieszkalną. Odbędziemy spacer po unikatowej Medinie, w której znajdziemy rozsypane lokalne restauracje warsztaty i galerie. Kolejnym punktem wycieczki będzie wizyta w warsztacie srebra. Będzie tu można zakupić wspaniałe artystyczne wyroby, ręcznie wykonaną biżuterię w niespotykanych w europie wzorach. Następnie czeka nas spacer urokliwymi uliczkami i czas wolny na odpoczynek, zdjęcia oraz dla chętnych zakupy.

Essaouira to wspaniałe miejsce, w którym każdy powinien być, aby poczuć jego klimat – przejść się placem Moulej Hassana, przesiąść na murach obronnych i podziwiać wspaniały widok….mewy wynoszącą się na wietrze oraz tajemnicze wyspy purpurowe. To artystyczna mekka, ukazująca różnorodność spojrzenia artystów a samo miasto nadaje wyjątkowość i możliwość rozwoju, skupienia i refleksji.

W cenie wycieczki:
– klimatyzowany transport.
– opieka przewodnika j. polski.

Dodatkowe opłaty:
– obiad
– napiwki.

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Liczba osób dorosłych (wymagane)

Liczba dzieci do lat 12 (wymagane)

Pierwszy dzień pobytu (wymagane)

Ostatni dzień pobytu

Dodatkowa wiadomość

Podaj wynik aby wysłać wiadomość
− 1 = 1 

 

 

Nie trać czasu na urlopie! Zadzwoń lub napisz do nas już z Polski – wspólnie zaplanujemy twoje wycieczki.

Bezpieczeństwo, komfort podczas wspólnych podróży oraz najwyższą jakość oferowanych przez nas usług jest standardem. Do zobaczenia w Agadirze !

 

 

maroko_z_abdulem_logo_512x512

 

Zapraszamy !