Marrakesz i Essaouira wycieczka 2-dniowa


                     

 

Wyprawa do dwóch najatrakcyjniejszych turystycznie miast Maroka: Essaouiry i Marrakeszu. To tu czeka nas niesamowita dawka historii oraz sztuki, a malownicza trasa ukażą różnorodność i kontrasty Maroka.

Dzień 1: Wycieczkę zaczniemy od słynnego romantycznego miasta Essaouira, oddalonego o 170 km od Agadiru, do którego prowadzi nas wspaniała droga wzdłuż wybrzeża. Dolina bananowa i wciąż dla nas tajemnicze drzewa Arganii, które przyciągają kozy, owce lub wielbłądy to tło dla jednych z najbardziej charakterystycznych zdjęć marokańskiego krajobrazu. Podziwiając to piękno, docieramy do celu! Essaouira to utrzymane w biało-niebieskiej kolorystyce miasto znane wcześniej jako Mogador a obecnie jako „Miasto Wiatrów”. Od wieków słynie z wyrafinowanego rzemiosła: biżuteria, dywany, Klimy, buty i torby z nabaku czy rafii. Spacerując po unikatowej Medinie, usłyszymy słynne dźwięki muzyki Gnaoua, które są częścią wspaniałej historii i klimatu tego miejsca. Nie może zabraknąć także wątku filmowego! To właśnie tutaj znajdziemy miejsca z filmu „Otello” O. Wellsa czy Gry o Tron. Zwiedzania zaczniemy od portu i murów obronnych tzw. Skala. Następnie spacerując po unikatowej Medynie, odkryjemy tajemnice uliczek, dzielnicę żydowską Mellah oraz warsztaty, nowoczesne galerie i lokalny Souk, gdzie zachwycą nas barwy i zapachy ziół oraz przypraw. Kolejnym punktem będzie wizyta w warsztacie srebra. Będzie tu można zakupić wspaniałe artystyczne wyroby, ręcznie wykonaną biżuterię w niespotykanych w europie wzorach. Czas na zdjęcia i możliwość zakupów. Nasze zwiedzanie zakończymy na placu Moulay El Hassan, gdzie będzie czas wolny oraz obiad. Na koniec dnia wyruszymy do Marrakeszu, w którym zabytki i architektura to mekka dla zwiedzających a kompozycja zapachów i kolorów może przyprawić o zawrót głowy.
Wieczór na placu Jemaa El Fna na długo pozostanie w naszej pamięci! Zobaczymy wspaniały meczety Koutoubia, który majestatycznie spogląda na turystów z całego świata oraz lokalną ludność. Zobaczymy i poczujemy nocne życie Marrakeszu, które znacznie różni się od życia za dnia. Dla chętnych degustacja ślimaków oraz lokalnych specjałów kuchni a wszystko to przy orientalnej muzyce na żywo.

Dzień 2: Dzień zaczniemy od słynnych ogród Majorelle, które są dziełem francuskiego malarza Jacques Majorelle. Bogactwo kolorów i roślin z całego świata daje wytchnienie w tak gwarnym mieście, jakim jest Marrakesz. To tutaj inspiracji szukał Yves Saint Laurent. Czas wolny na spacer oraz na zdjęcia. Następnie zagłębimy się w starszą części Mediny i poznamy historie Dar Si Said-wspaniałe muzeum, oaza architektury i ręcznie robione mozaiki. Spacer po Souk pozwoli poznać różnorodność tradycyjnych wyrobów oraz dostrzec różnice we wzorach pomiędzy zwiedzanymi miastami. Czeka nas jeszcze wizyta w aptece berberyjskiej, gdzie poczujemy niesamowite zapachy i smaki orientalnych przypraw, herbaty oraz bogactwo ziół, które stosuje się w kuchni marokańskiej. Oczywiście nie może zabraknąć słynnego złota Maroka – olejków arganowych! Degustacja i możliwość zakupów. By dopełnić naszą wycieczkę i poczuć kontrasty dnia i nocy zobaczymy jeszcze raz plac Jemaa El Fnna, gdzie spotkamy zaklinaczy węży, treserów małp i wróżbitów: czas wolny na zdjęcia. Na zakończenie udamy się do restauracji na orientalny obiad w jednej z najstarszej restauracji w Marrakeszu, słynny Tudżin z kurczakiem, kuskus z warzywami a na deser świeże owoce, ciasteczka i herbata marokańska. Po obiedzie wyruszymy w drogę powrotną do Agadiru, gdzie zakończymy naszą wyprawę.

W cenie wycieczki:
– klimatyzowany transport
– opieka przewodnika j. polski
– bilety wstępu do zabytków, bez kolejki
– hotel + śniadanie
– obiad w Marrakeszu

Dodatkowe opłaty:
– obiad w Essaouira
– napoje do obiadu
– napiwki.

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Liczba osób dorosłych (wymagane)

Liczba dzieci do lat 12 (wymagane)

Pierwszy dzień pobytu (wymagane)

Ostatni dzień pobytu

Dodatkowa wiadomość

Podaj wynik aby wysłać wiadomość
+ 34 = 40

 

 

 

Nie trać czasu na urlopie! Zadzwoń lub napisz do nas już z Polski – wspólnie zaplanujemy twoje wycieczki.

Bezpieczeństwo, komfort podczas wspólnych podróży oraz najwyższą jakość oferowanych przez nas usług jest standardem. Do zobaczenia w Agadirze !

 

 

 

maroko_z_abdulem_logo_512x512

Zapraszamy !