Marrakesz wycieczka 1-dniowa


                     

 

Marrakesz, dawna stolica Maroka, jest przez wielu uważany za jedno z najbardziej magicznych marokańskich miast. To właśnie tutaj można poczuć Maroko całym sobą. Zatracić się w kolorach, zapachach, zgiełku marokańskiego życia. 
Nasze zwiedzanie zaczynamy od Gueliz – nowoczesnej część miasta, gdzie jedną z głównych atrakcji są słynne ogrody Majorelle utrzymane w przepięknej niebieskiej kolorystyce. Jedno z niewielu miejsc, gdzie można poczuć odrobinę chłodu w gorący dzień… To właśnie tutaj swoją oazę miał Yves Saint Laurent. Ponieważ Maroko to kraj kontrastów, podczas naszej wycieczki nie może zabraknąć i starej części miasta ! Prosto z ogrodów udamy się pod imponującą bramę Bab Agnaou , przejdziemy dzielnicą żydowską Imellah aż do Pałacu Dar Si Said, który ukaże nam wspaniałą architekturę i historię swoich dawnych mieszkańców. Spacerem uliczkami Mediny, udamy się na obiad do jednej z najstarszej restauracji w Marrakeszu, gdzie przy orientalnej muzyce zakosztujemy słynnego dania kuchni marokańskiej! Słynny Tadżin z kurczakiem oraz kuskus z warzywami, sałatka maroccan, a na deser świeże owoce oraz herbata marokańska. 
Po obiedzie zagłębimy się w labirynty mediny oraz wąskie uliczki Souk gdzie marokańskie wyroby rękodzielnicze zachwycą nasze oczy. W trakcie wizyty w aptece berberyjskiej poczujemy niesamowite zapachy i smaki orientalnych przypraw, herbaty i bogactwo ziół, które stosuje się w kuchni marokańskiej. Oczywiście nie może zabraknąć słynnego złota Maroka – olejków arganowych ! Degustacja i możliwość zakupów. Po wizycie w aptece udamy się na jedyny na świecie Plac Jamaa El Fna , gdzie koncentruje się od wieków życie miasta. Spotkamy tu zaklinaczy węży, treserów małp i wróżbitów. Czas wolny na zakupy, zdjęcia, spacer pomiędzy straganami, gdzie można skosztować wspaniałych soków ze świeżych owoców. Nasze zwiedzanie zakończymy podziwiając najsłynniejszy meczet w Marrakeszu – meczet Koutoubia, gdzie poznamy jego historie – czas na zdjęcia.

W cenie wycieczki:
– klimatyzowany transport
– opieka przewodnika j. polski
– bilety wstępu do zabytków, bez kolejki
– obiad 

Dodatkowe opłaty:
– napoje do obiadu
– napiwki.

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Liczba osób dorosłych (wymagane)

Liczba dzieci do lat 12 (wymagane)

Pierwszy dzień pobytu (wymagane)

Ostatni dzień pobytu

Dodatkowa wiadomość

Podaj wynik aby wysłać wiadomość
81 − 72 =

 

 

 

Nie trać czasu na urlopie! Zadzwoń lub napisz do nas już z Polski – wspólnie zaplanujemy twoje wycieczki.

Bezpieczeństwo, komfort podczas wspólnych podróży oraz najwyższą jakość oferowanych przez nas usług jest standardem. Do zobaczenia w Agadirze !

 

 

 

maroko_z_abdulem_logo_512x512

Zapraszamy !