Marrakesz i Essaouira 2-dniowa


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyprawa do dwóch najatrakcyjniejszych turystycznie miast Maroka: Marakeszu – dawnej stolicy oraz Essaouiry – romantycznego „Miasta Wiatrów”.

Dzień 1: Wycieczkę zaczniemy od Marakeszu. Zwiedzimy Meczet Koutoubija, Nekropolia Saadytów i Pałac Bahia. Zobaczymy jedyny na świecie Plac Jamaa El Fna, gdzie koncentruje się życie miasta i gdzie spotkamy zaklinaczy węży, treserów małp i wróżbitów. Zwiedzimy tajemniczą Medine i jej wąskie uliczki. Następnie powrócimy na Placu Jamaa el Fna, aby zobaczyć jak nocne życie tego miejsca przyciąga nie tylko turystów, ale również i Marokańczyków zajadających się tradycyjnymi specjałami i słuchających orientalnej muzyki na żywo.

Dzień 2: po śniadaniu wyjazd do romantycznego miasta Essaouira, które jest oddalone o 170 km od Marrakeszu. Essaouira to utrzymane w biało-niebieskiej kolorystyce miasto, znane wcześniej jako Mogador. Nazywane jest też „Miastem Wiatrów”. Od wieków słynie z wyrafinowanego rzemiosła, głównie wyrobów z drzewa tuja. Miasto było i jest natchnieniem dla wielu artystów, których możemy spotkać na jego zabytkowych murach obronnych. Po przyjeździe do miasta zaczniemy od zwiedzania portu i murów obronnych, a następnie pospacerujemy po unikatowej Medynie, znanej dzięki festiwalowi muzyki Gnaoua oraz filmowi „Otello” O. Wellsa. Doskonałe miejsce dla miłośników klimatycznych miast.

Zapraszamy